Gökhan Koruyucu

Perspektif Sigortanın hem kurucu ortağı hem de yöneticisi olarak birazda kendimden bahsedeyim…

1977 Ankara doğumluyum. 1994 yılında Anıttepe Lisesini, 1999 yılında Hacettepe Üniversitesi Turizm ve Otelcilik bölümünü, 2002 yılında ise Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesini bitirdim.

Üniversite yıllarımda Özkaynak Kültür ve Sanat AŞ bünyesinde yaklaşık bir buçuk yıl satış temsilcisi olarak çalıştım. 2000 yılında Demir Hayat Sigorta şirketinde Finansal Güvence Danışmanı olarak başladığım sigorta sektöründe daha sonra ki 3 yıl içinde sırasıyla İsviçre Hayat ve Başak Hayat Sigorta şirketlerinin satış departmanlarında görev aldım. Ardından 2003 yılında Ak Emeklilik bünyesinde Finansal Danışman olarak göreve başladım ve aynı yıl ilk kez açılan sınava girerek bugün halen geçerliliğini koruyan BES Aracı lisansımı aldım.

2005 yılında kısa dönem askerlik görevim sonrasında yeniden Ak Emeklilik bünyesinde Kurumsal Projeler departmanında Yönetici Yardımcısı olarak görevime devam ettim. 2008 yılında ise buradaki görevimden ayrılarak Axa Sigorta bünyesinde Uzman Yardımcısı olarak göreve başladım. Başarılarla dolu Axa Sigorta kariyerimde, öncesinde edindiğim Hayat ve Emeklilik branşlarında ki tecrübeme Elementer Branşlarda ki tecrübeleri de ekledim.

2013 yılının Kasım ayında artık kendi şirketimin yönetiminde yer almak üzere Axa Sigorta’da ki görevimden istifa ederek, diğer iki ortağımla beraber Perspektif Sigortayı kurduk. O tarihten bugüne şirketin tek yetkili yöneticisi olarak görevime devam ediyorum.

Kurumsal alanda edinmiş olduğum deneyim, teknik anlamda öğrendiklerim bugün bana bir çok sigorta acentesinin sahip olmadığı bir vizyon ve bakış açısı kazandırdı. Şimdi bu deneyimlerimi ticari platformda daha da geliştirerek, sektörde bir marka olmak amacıyla Perspektif Sigortaya aktarıyorum.

Kişisel LinkedIn, Facebook ve Twitter hesaplarıma buradan ulaşabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s